Serdecznie witamy na stronie naszego przedszkola!

Przedszkole Publiczne

nr 6

" Planeta Radości"

Procedura zapisów i rekrutacji dzieci
Aktualności dla rodziców > Regulaminy i procedury > Procedura zapisów i rekrutacji dzieci

Procedura zapisów i rekrutacji dzieci
  1. Kryteria przyjęć dzieci do przedszkola są zgodne z rozporządzeniem MENiS z dnia 20 lutego 2004 roku w sprawie warunków przyjmowania uczniów do szkół publicznych zawarte w Dzienniku Ustaw Nr 26, poz. 232 z 2004 roku.

2. Do przedszkola w pierwszej kolejności przyjmowane są :

• dzieci 6-cio letnie i uczęszczające wcześniej co najmniej 1 rok -obojga rodziców pracujących,

• dzieci matek lub ojców samotnych, pracujących,

• matek inwalidek I i II grupy,

• rodzin zastępczych,

• dzieci nauczycielskie przy równych warunkach z innymi.

1. Kwalifikacja do przedszkola odbywa się w m- cu kwietniu każdego roku. W przypadku wolnych miejsc oraz wypadków losowych również w ciągu roku.

2. Podstawowym dokumentem warunkującym przyjęcie dziecka do przedszkola jest wypełnienie „ Karty Zgłoszenia Dziecka do Przedszkola”. Dokładne informacje odnośnie terminu pobrania „Karty Zgłoszeń” i jej oddania są umieszczone corocznie na tablicy ogłoszeń dla rodziców.

3. Przyjęć dzieci do przedszkola dokonuje dyrektor. W przypadku zgłoszeń przekraczających ilość miejsc w przedszkolu dyrektor powołuje Społeczną Komisję Kwalifikacyjną.

Nasi przyjaciele

Portal z aktualnościami i  informacjami z regionu.
www.wek.pl

Liczniki